כל הורה זקוק למדריך

כן זה אפשרי.
אפשר לשנות את התקשורת בבית ולעבור לאווירה רגועה ונעימה יותר, לשפר את היחסים עם הילדים או את היחסים במקום העבודה או עם בן/בת הזוג. גם במשברים שונים העוברים על אחד מבני המשפחה או על כולם יחד ניתן לטפל, ואפשר גם להקל על החיים עם בן משפחה שחלה או אובחן עם בעיה או לקות. ספי כהן, יועצת מומחית למשפחות ומדריכת הורים מטעם מכון אדלר, בעלת תואר מוסמך בלימודי משפחה ובעלת ניסיון עשיר ביעוץ ובהדרכת הורים, מציעה ליווי אישי או זוגי בתהליך ממוקד להשגת המטרות ולשיפור איכות החיים במשפחה.
השירותים המוצעים כוללים: הדרכת הורים בנושא גידול ילדים מלידה עד בגרות באמצעות פגישות אישיות עם אחד ההורים או עם שני בני הזוג או עם חברים אחרים במשפחה ובניית תוכנית הבראה משפחתית בה הלקוח הוא המשפחה.

ליווי, הנחיה ומשוב

בהדרכת הורים פרטנית ניתנת תמיכה מקצועית ואוזן קשבת בנוגע לקשיים עם הילד. זהו המקום בו מתאפשרת בחינה של מצבים יומיומיים והצגת פתרונות המותאמים במיוחד למשפחה. לייעוץ משפחתי והדרכת הורים פונות משפחות המתמודדות עם קשיים ומשברים בחייהם או הורים לילדים בכל גיל אשר רוצים לשפר את איכות החיים והתקשורת במשפחה. כבר בפגישה הראשונה ניתנים כלים להתמודדות ולפתרון בעיות באופן מידי. את השינוי מרגישים באוויר כבר לאחר המפגש הראשון באופן ההתנהלות ובתקשורת המשפחתית.

הדרכת הורים לילדים עם צרכים מיוחדים

ההתמודדות עם ילד בעל צרכים מיוחדים משפיעה על כל המשפחה. כאשר נולד ילד עם צרכים מיוחדים נוצר בליל של רגשות: צער, כעס, בושה, רגשות אשם בנוסף ללחץ, דאגה וחרדה לעתיד.
קיימים אתגרים, קשיים והתמודדויות הנלווים לגידול ילד בעל צרכים מיוחדים. מלבד ההורים, גם בני המשפחה האחרים כאחים, אחיות, או סבים וסבתות מבינים שנוצר מצב המצריך התייחסות מיוחדת הן לילד והן ליתר בני המשפחה.
ניתן לטפל ולעזור להורים וליתר בני המשפחה של הילד.

ספי מתמחה בטיפול ובהדרכת בני המשפחה של ילדים עם צרכים מיוחדים כגון: פגים, ילדים פגועי שיתוק מוחין, ילדים על הרצף האוטיסטי, ילדים עם בעיות היפר אקטיביות או תסמונות גנטיות שונות.

תהליך ממוקד תוצאות

ההדרכה למשפחות מבוססת על סדרת פגישות. הפגישה הראשונה היא פגישת היכרות בה ההורים מספרים על עצמם ועל סיבת בואם, על ילדיהם ועל החזון ההורי שלהם. בסופה של הפגישה נקבעת מטרת הליווי ולרוב נקבעת סדרה של מפגשים. את התוצאות ניתן לראות כבר לאחר מספר טיפולים. בדרך כלל הטיפול מסתיים לאחר השגת המטרה שהוגדרה מראש, אך לעיתים נקבעות פגישות נוספות לצורך שימור ההישגים ופתרון בעיות וקשיים שעולים בחיי השגרה.

תחומי התמחות נוספים:

מעוניינים להתייעץ או לשאול שאלה בכל נושא הקשור להדרכת המשפחה?, אשמח לעמוד לרשותכם בטל׳ 052-830-4856‏ או בטופס הבא: