לממש את הפוטנציאל והיכולות

פיזיותרפיה התפתחותית עוסקת בהתפתחות התנועתית של התינוק והילד ובהנעתו להישגים מוטוריים כזחילה, היפוך, ישיבה, עמידה, הליכה, ריצה והשתתפות בפעילויות שונות עם ילדים אחרים.

הטיפול מתמקד בתינוקות וילדים קטנים אשר להם איחור בהתפתחות המוטורית מכל סיבה שהיא.. בזכות הטיפולים, מצב הילדים משתפר הם מדביקים את קצב ההתפתחות בהתאם לגילם וחלקם אף יכולים להשלים את התפתחותם כראוי.

להניע את היכולת

הטיפול הפיזיותרפי ההתפתחותי מיועד לקדם ילדים בעלי קושי תנועתי. הקושי יכול להתבטא במוטוריקה הגסה בלבד, ללא קושי בתחומים אחרים כתקשורת, משחק, קוגניציה, מוטוריקה עדינה, או להופיע כחלק מאיחור התפתחותי כללי, או כחלק מתסמונת.


ישנם מספר סימנים המעידים על צורך בפיזיותרפיה התפתחותית: כשהתינוק מרים ראש באופן לא יציב, מאחר בהתהפכות או מתהפך לצד אחד בלבד, סובל מהטיית הראש לצד אחד, מאחר בישיבה בזחילה או הליכה, חושש מתנועה, מאחר ברכישת הליכה עצמאית, נמנע מפעילות מוטורית או מפגין התנהלות מסורבלת ביחס לגיל.

במטרה לקדם ילד המאחר בהשגת אבני הדרך המוטוריות, הטיפול באמצעות פיזיותרפיה נוירו- התפתחותית ניתן במסגרת של סדרת טיפולים בידי ספי, פיזיותרפיסטית מומחית ובעלת ניסיון שהוכשרה במסגרת אוניברסיטאית ובקורסי התמחות מיוחדים.

תחומי התמחות

 השגת אבני הדרך המוטוריות
העצמת יכולות בהתאם לגיל התינוק
מעקב וליווי התפתחות פגים

בעיות תחושתיות (סנסוריות)
טיפול בילדים עם לקות כשיתוק מוחי CP או תסמונות שונות
טיפול בבעיות של ויסות טונוס שרירים, בעיות אורתופדיות (torticollis), אסימטריה מוטורית , חוסר שיווי משקל, בעיית קואורדינציה, תכנון תנועה.

התהליך

טיפול באמצעות משחק:

הטיפול הוא תהליך שבו הילד לומד דרך תחושה, תנועה וחוויה את המיומנויות הדרושות לו בהתאם לגילו ולהתפתחותו: לזחול, להתגלגל, להושיט יד, להכניס חפצים לפה ולחקור אותם, לשבת, להתיישב לעמוד וללכת. כל פגישה אורכת כ 50 דקות ובה מתרגלים עם התינוק את המיומנויות, ועובדים גם על מרכיבי התנועה, הגמישות, הכוח ורצף התנועה. הטיפול כולו מתנהל באמצעות משחק ותקשורת הדדית. ההורים משתתפים באופן פעיל בטיפול ובכך מתאמנים בעצמם על תרגול עם התינוק בבית. התרגול בבית בהתאם להדרכה של ספי הוא חיוני להשגת המטרות. מטרות הטיפול נקבעות בשיתוף עם ההורים המקבלים הסבר מפורט על מצבו של הילד ותוכנית העבודה לתרגול בבית.

טיפולים פרטיים בפיזיותרפיה התפתחותית

טיפול פרטי חוסך זמן, מאפשר לבחור מטפל מיומן הגמיש ונגיש יותר מבחינת שעות הטיפול.
ספי מלווה את המשפחות הנמצאות בתהליך קבלת הילד המיוחד אל חיק המשפחה עם כל המורכבות שבכך: בקשיים המתעוררים עם הילדים האחרים, בצמתי קבלת החלטות לגבי ההשמה במסגרות חינוכיות מיוחדות ובהחלטה על ביצוע בדיקות ואבחונים.
הטיפולים מתבצעים בשיתוף פעולה עם טובי המומחים בתחום התפתחות הילד: רופאי ילדים, נוירולוגים, רופאים התפתחותיים, אורתופדים לילדים, קלינאי תקשורת ומרפאים בעיסוק.
ישנה אפשרות לקבלת החזרים לטיפולים באמצעות ביטוח בריאות פרטי.

תחומי התמחות נוספים:

לפרטים נוספים, ליעוץ או לשאלות בכל נושא הקשור להתפתחות במשפחה, אשמח לעמוד לרשותכם בטל׳ 052-830-4856‏ או בטופס הבא: