ספיתראפיה - פיזיותרפיה התפתחותית בשילוב יעוץ והדרכת הורים

ספי כהן, מומחית לפיזיותרפיה התפתחותית בוגרת אוניברסיטת ת"א, עם מעל ל 25 שנות ניסיון מעשי, בשילוב יעוץ והדרכת הורים בוגרת תואר שני בלימודי משפחה במכללה למנהל. מתמחה בעיקר בהדרכת הורים לילדים עם צרכים מיוחדים ובפיזיותרפיה התפתחותית לילדים קטנים בעלי קושי תנועתי.
באמצעות מומחיותה מתאפשרים זה לצד זה, מקסום יכולת התינוק או הילד מבחינה מוטורית, לצד הדרכת ההורים ויתר בני המשפחה בנושא גידול הילד. שילוב שני האספקטים – הפיזיולוגי וההכוונתי – מביא את הפוטנציאל האישי והמשפחתי לידי מימוש.


כפיזיותרפיסטית התפתחותית , מדריכת הורים ויועצת מומחית למשפחה, לספי מעל ל-25 שנות ניסיון מעשי, בהן פגשה מאות ילדים ומשפחות שנעזרו והונעו על ידה. ספי בעלת הסמכה של משרד הבריאות כפיזיותרפיסטית ופיזיותרפיסטית נוירו התפתחותית, מדריכת הורים ובוגרת מכון אדלר, בעלת תואר ראשון מאוניברסיטת תל אביב בפיזיותרפיה ומוסמכת בלימודי משפחה עם התמחות ביעוץ למשפחות.

בין לקוחותיה "הקטנים" נמנים מאות ילדים מגיל לידה עד הליכה, ילדים עם צרכים מיוחדים מגיל לידה ועד בגרות, ובנוסף להם הגדולים יותר הכוללים את המשפחה כולה: ההורים, אחים, אחיות, סבים וסבתות. הטיפול בילדים עם צרכים מיוחדים כולל טיפול בפגים ובילדים עם מגוון לקויות כשיתוק מוחין, רצף אוטיסטי, הפרעות קשב וריכוז, תסמונות שונות כ- ADHD, תסמונות גנטיות, ועוד.

בין טיפולי הפיזיותרפיה ההתפתחותית שמעניקה ספי נמנים: טיפולים באיחור התפתחותי, אסימטריה צווארית (טורטיקוליס), מעקב וטיפול בפגים, טיפול בתסמונת גנטיות וטיפול בילדים אשר להם טונוס שרירים נמוך או מוגבר.

כיועצת משפחתית העוסקת בהדרכת הורים וכבוגרת מכון אדלר, ספי מתמחה בהדרכת הורים לילדים בגילאי לידה ועד בגרות. ההדרכה ניתנת במסגרת יעוץ אישי ופרטני וכוללת פגישה עם ההורים או במידת הצורך גם עם הילד ובניית תוכנית הבראה משפחתית ברת יישום.  

הקליניקה ממוקמת ברחוב שקט בהוד השרון, בחדר מרווח המותאם לטיפול בילדים ובכל המשפחה תוך הקפדה על פרטיות ונוחות.  הטיפולים מתבצעים בשיתוף פעולה עם טובי המומחים בתחום התפתחות הילד: רופאי ילדים, נוירולוגים, רופאים התפתחותיים, אורתופדים לילדים, קלינאי תקשורת ומרפאים בעיסוק.

תחומי התמחות

לפרטים נוספים, ליעוץ או לשאלות בכל נושא הקשור להתפתחות במשפחה, אשמח לעמוד לרשותכם בטל׳ 052-830-4856‏ או בטופס הבא: